ЦСКА 1948 ще се бори за нов трофей, след като се наложи над Литекс

Снимка: Официален сайт на ЦСКА 1948

1405 0

ЦСКА 1948 се класира за финала на Купата на аматьорската лига след победа с 2:1 над Литекс.

Искри прехвърляха между двата тима преди срещата, което породи по-голям интерес към нея.

ЦСКА 1948 обаче откри резултата с попадение на Калоян Стефанов, който оползотвори в последната минута на първото полувреме страхотен извеждащ пас на Спас Спасов.

Той пък вкара за 2:0 в 54-ата минута. Литекс намали в 78-ата минута с попадение на Методи Костов, който се възползва от грешка в защитата на ЦСКА 1948.

Вратарят на "червените" Деспотов бе изгонен и ръкавиците бяха сложени от полевия футболист Атанас Кръстев.

Съперник на ЦСКА 1948 на финала е тимът на Черноморец (Балчик), победил Загорец (Нова Загора) след дузпи.