ЦСКА 1948 с обрат срещу германци в неофициалния дебют на Тодор Янчев

Снимка: Ani Georgieva / LAP.bg

1388 0

Отборът на ЦСКА 1948 стартира с победа контролите от подготвителния лагер в Турция. "Червените" победиха втородивизионния германски тим Ханза Рощок с 2:1 в неофициалния дебют на новия старши треньор Тодор Янчев.

Тимът от Втора Бундеслига поведе в 6-ата минута след гол на Джон Ферук с глава, но българският тим осъществи пълен обрат след почивката с попадения на Парвиз Умарбаев и Педриньо.

Таджикистанецът изравни в 75-ата минута с удар в левия ъгъл, а две минути преди края Педриньо получи пас от Ангел Бастунов и на празна врата донесе успеха на тима.

Междувременно, Арда (Кърджали) загуби от втородивизионния Марица (Пловдив) с 1:2. На стадион "Хасан Семерджи" в Момчилград пловдивчани поведоха с гол на Веселин Марчев в 62', а Иван Тилев изравни за Арда 7 минути по-късно. Успеха за Марица донесе Мартин Газиев след точно изпълнена дузпа в 71-а минута.

Септември (София) пък разби с 4:0 втородивизионния Струмска слава (Радомир). Столичани вкараха по два гола във всяко полувреме. Мартин Петков откри резултата още в 3', а в 25' стана 2:0 при меле в малкото наказателно поле. Четири минути след началото на второто полувреме Денислав Мицаков препъна Борислав Маринов и Никола Попов отсъди дузпа. Новото попълнение Митко Митков беше безпогрешен от 11-те метра и направи резултата 3:0. Крайното 4:0 оформи Валентин Йосков.

Спартак (Варна) пък надви Локомотив (Горна Оряховица) с 2:1 на естествения терен на Спортен комплекс „Локомотив“ в крайморския град. Головете за варненци вкараха Божидар Васев в 24' и Андриан Димитров в 82'. За гостуващия тим попадението вкара Димитър Костадинов в 42-та минута.