ЦСКА 1948 обърна Пирин с човек по-малко и се настани на третото място в Първа лига

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1282 0

Отборът на ЦСКА 1948 записа десетия си успех през този сезон в Първа лига, след като направи пълен обрат за 2:1 срещу Пирин Благоевград в мач от 17-ия кръг от родния футболен елит.

Хората на Любослав Пенев трябваше да играят с човек по-малко повече от 70 минути, след като Ангел Лясков беше изгонен през първата част, след като застъпи Иван Тасев, а след намесата на ВАР реферът Васимир Ел-Хатиб изгони бранителя на столичани.

Численото превъзходство на Пирин даде нужния резултат за „орлетата“, които откриха резултата в 27-ата минута, след като Венцислав Бенгюзов се разписа след отлично центриране от корнер на Радослав Цонев.

През втората част обаче тактическите промени от Любослав Пенев донесоха нужния резултат за столичани, които изцяло обърнаха резултата в своя полза. Десет след подновяването Ивайло Чочев се възползва от отлично центриране отляво от Реян Даскалов и изравни резултата със своя гол №14 през сезона.

Постепенно ЦСКА 1948 натисна още повече своя съперник и резервата Енрике Рафаел вкара втори гол в 83-ата след изключително добра атака от домакините.

Успехът остави ЦСКА 1948 на третото място с 35 точки, на пет зад лидера ЦСКА, но 1948 е с мач повече, докато Пирин на Христо Янев остава в опасната зона, като е 15-и с 9 пункта.