ЦСКА 1948 измъкна равенство от Славия, въпреки кошмарния развой на мача (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

641 0

ЦСКА 1948 измъкна равенството 1:1 при домакинството си на Славия, въпреки че цял мач игра с човек по-малко и изостaваше в резултата.

Мачът започна кошмарно за "червените" - още в 3-та минута Неделко Пишчевич загуби концентрация и фаулира откъсващия се Влади Николов. Реферът нямаше избор и го изгони с директен червен картон.

Вездесъщият Тони Тасев

В 12-та минута Тони Тасев проби отляво, пусна ниско центриране, Николов продължи топката към Иван Минчев, който с левия крак даде преднина на Славия - 0:1.

Още: Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Дебютантът в елита набра сила

"Белите" имаха още две добри възможности да увеличат преднината си до края на полувремето, но не ги оползотвориха. Първо удар на Тони Тасев мина покрай гредата, а в 38-та минута Наумов спаси хубав шут на Кристиян Стоянов.

Иван Минчев вкара първия гол за Славия

Славия продължи да бъде по-активният отбор в мача, но без да създаде кой знае колко опасни положения. В 58-та минута Наумов се намеси добре след центриране на Тони Тасев, а след това отрази негов коварен далечен удар.

ЦСКА 1948 успя да изтръгне равенството малко преди края. В 84-та минута Талис от корнер центрира на близката греда и Бирсент Карагерен с глава не остави шансове на Светослав Вуцов. В продължението на срещата Джонатан от ЦСКА можеше да си вкара комичен автогол, но опасността се размина.

Още: Венци Стефанов за подкрепата към Касабов: Не е оцапан и винаги е бил опозиция на Боби

След равенството, позициите на двата тима остават непроменени. ЦСКА 1948 е шести с 37 точки, а Славия е 11-ти с 25.