Черно море вкара 2 красиви гола на украинци, но трябваше да се задоволи с равенство

Снимка: ПФК Черно море / PFC Cherno more

731 0

Черно море направи равенство с украинския Днепър-1 по време на лагера си в Белек, Турция. Двата тима завършиха 2:2, като първо единият тим поведе, другият изравни, а след това си размениха ролите.

Витиньо откри за съперника в 18-ата минута, но в 30' Васил Панайотов възстанови равенството. В 52' Черно море дръпна с 2:1 след попадение на Исмаил Иса, но три минути по-късно Едуард Сарапий оформи крайното 2:2.

Украинците поведоха след малко повече от четвърт час игра. В 18' Витиньо стигна до топката в наказателното поле на "моряците" и без колебание намери близкия ъгъл на българския тим.

Две минути по-рано треньорът на Черно море трябваше да замени принудително Атанас Илиев заради контузия. В игра влезе Исмаил Иса.

Варненци изравниха 12 минути по-късно, когато Васил Панайтов засече от въздуха центриране на Виктор Попов в наказателното поле и възстанови паритета.

След почивката "моряците" показаха малко по-агресивно лице и това даде резултат. В 52' Иса изведе българския тим напред с удар от въздуха, осъществен след поредица от подавания пред наказателното поле на Днепър 1.

Възпитаниците на Илиан Илиев обаче не се радваха дълго на своя аванс - 3 минути по-късно украинският тим изравни. Едуард Сарапий вкара за 2:2 директно от пряк свободен удар.

По време на зимната подготовка лидерът в Първа лига записа 2 загуби - от Слован Либерец и Фарул, и една победа - срещу Черноморец Бургас. Това бе само втората им проверка по време на лагера в Белек.