Черно море удари Славия само с 2:0 за Купата

2941 0

Черно море удари Славия само с 2:0 в първия мач от 1/8-финалите за Купата на България. Първото попадение за варненци отбеляза Стенио дос Сантос в 45-ата минута. Точен за втори път във вратата на "белите" беше Бекир Расим в 63-ата. Така Черно море взе добър аванс преди реванша на стадиона в столичния квартал "Овча купел". Ответният мач е планиран за 3-и декември от 13,00 часа.

Домакините започнаха с натиск мача, но така и не успяха да го материализират най-вече заради неточната стрелба на футболистите. В 18-ата минута Живко Петков стреля, уцели рамките на вратата на Георги Петков, но Димитър Пиргов успя да избие топката от голлинията и да запази "бялата" врата "суха".

След това положение темпото на игра спадна. В 38-ата минута обаче при атака на Черно море Курьор успя да вкара топката в мрежата на Георги Петков, но преди това страничният съдия беше вдигнал флаг за засада. Отмененото попадение предизвика бурни протести от страна на треньора на домакините Никола Спасов. Главният рефер Георги Йорданов обаче не му показа жълт картон.

В последните секунди на първата част Марк Клок центрира в наказателното поле на Славия. Стенио дос Сантос беше оставен сам, топката попадна у него и той технично прехвърли Георги Петков за 1:0.

Черно море натисна здраво Славия от началото на второто полувреме. Най-активен в атаката на домакините е влезлият след почивката Мирослав манолов. Натискът на варненци доведе до втори гол във вратата на "белите" в 63-ата минута. Тогава отново Манолов беше в основата на нещата. Той стреля силно към Георги Петков, топката рикушира и попадна у Бекир Расим, който я прати в мрежата на столичани с помощта на гредата за 2:0. След този гол "белите" свалиха гарда и футболистите на Черно море заредиха атака след атака. В 65-ата минута Бургхард изпусна чисто положение, а в 77-ата опита странична ножица, но неуспешно. До края на мача Бургхард имаше възможност на два пъти да увеличи головата сметка на варненци преди реванша, но не успя.