Черно море се изкачи шести след успех над Дунав

Снимка: БГНЕС

909 0

Черно Море победи минимално Дунав Русе с 1:0 като гост в двубой от 16-и кръг на Първа професионална лига. Гостите започнаха силно срещата и още в 14-ата минута успяха да поведат в резултата. Атанас Зехиров стартира атака по десния фланг и подаде на Георги Илиев, който центрира, Мариян Огнянов се размина с топката, но Бирсент Карагарен не успя да се намеси по най-добрия начин и си отбеляза автогол.

Шест минути по-късно “моряците” пропуснаха да увеличат преимуществото си. Зехиров центрира отдясно към Мариян Огнянов, който не успя да отправи удар. Топката попадна в Сукуна, но след изстрела му топката рикошира в тяло на бранител и излезе в корнер.

След почивката „драконите“ владееха повече инициативата и топката, но не успяха да създадат чисти голови положения.

В самия край на мача Сукуна излезе очи в очи срещу вратаря на Дунав Станислав Антонов, но не успя да го преодолее.

Черно море записа трета поредна победа като гост и се настани на шестото място в класирането с актив от 24 точки, а Дунав остава на предпоследното 13-о място с едва 13 точки.

В следващия кръг Черно Море посреща Пирин, а Дунав гостува на Етър.