Черно море потопи Созопол и се класира на 1/8-финал за Купата на България

3260 0

Отборът на Черно море победи с лекота втородивизионния Созопол. По този начин "моряците" се класираха на 1/8-финал от турнира за Купата на България.

Моряците победиха с 2:0 своя съперник като гост и ще очакват жребия за следващия кръг. Мачът се проведе пред близо 300 зрители на „Арена Созопол“. Гостуващата агитка наброяваше 30 човека.

Гостите от Варна имаха надмощие почти през цялата първа част, но успяха да отбележат чак три минути преди почивката. В 42-ата минута след рабъркване в полето на Созопол Матиас Курьор намери топката от въздуха и през куп от играчи я прати в във вратата. По този начин той отбеляза първия си гол с екипа на Черно море.

Преимуществото на Черно море продължи и през второто полувреме, но футболистите на Никола Спасов, явно подценили мача, пропиляваха с лека ръка появилите се възможности.

В 56-ата минута и гредата помогна на стража на Созопол Мартин Теменлиев след изпълнение на Райков. В крайна сметка в 82-ата минута Манолов уби интригата с второ попадение. Той се разписа с плътен удар от границата на наказателното поле.