Черно море бие в София преди финала за Купата на България

988 0

Черно море се представя отлично в навечерието на финала за Купата на България, след като днес удари Славия в София с 3:1 в мач от предпоследния кръг на "А" група.

Още до 14-ата минута "моряците" дръпнаха в резултата в "Овча купел", след като в 7' Бакари беше точен, а само седем по-късно спряганият за "Левски" Иван Коконов удвои.

Мачът продължи с много положения и пред двете врати, но беше предрешен в началото на второто полувреме. Вратарят на Славия Марио Кирев спъна Бакари пред наказателното поле и получи червен картон.

"Моряците" се отпуснаха в заключителните минути и Манзоро минута преди края на редовното време върна "белите" надежди. Само две по-късно обаче Курьор фиксира крайното 3:1.

Победата позволи на Черено море поне временно да се изравни с Левски на седмото място с по 50 точки. Следващата събота двата тима ще мерят сили във финала за Купата на България. "Белите" ще завършат сезона девети, като кръг преди края имат 40 точки.