Ботев (Враца) продължи възхода от мача с Левски и оглави Първа лига след победа над Царско село

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1919 0

Ботев (Враца) временно оглави класирането в българската Първа лига, след като успя да победи като гост Царско село с 2:1 в мач от третия кръг. Така след равенството с Арда и победата над Левски, Врачани са 1-ви със 7 точки. "Царете" останаха с 3 точки след 3 равенства.

Всичко тръгна отлично за гостите, които поведоха още във 2-рата минута, когато Мартин Николов центрира отдясно към далечната греда, където Мирослав Маринов бе оставен непокрит и успя да накаже Янко Георгиев със силен удар. Това бе и дебютно попадение за Маринов в Първа лига.

Врачани бяха на секунди от това да се приберат с аванс на почивката, но Димо Бакалов изравни в 45-ата минута след страхотен дълъг пас на Венцислав Василев. Двата тима бяха близко до това да си разделят точките, но по-малко от 10 минути преди края на срещата (81') се стигна до куриозен автогол на Александър Александров.