Атанас Илиев вкара хеттрик и засили Локомотив София към Втора лига (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1524 0

Черно море разби гостуващия Локомотив София с 3:0, в последния мач от 27-мия кръг в Първа лига. "Моряците" не срещнаха абсолютно никакви затруднения с "железничарите", които в момента са в окаяно състояние. Това бе осма поредна победа за първенство на "Тича' за Черно море и 12-ти пореден мач без загуба.

По този начин тимът на Илиан Илиев измести ЦСКА София от второто място и вече е с 58 точки. Локомотив София пък продължава да крета в дъното на таблицата, а опцията за директно изпадане изглежда все по-реална - отборът играе все по-слабо и вече е 14-ти, с едва 25 точки.

Доминация от първата минута!

Още: Доскорошен национал на България с "бразилски гол" срещу Локомотив София (ВИДЕО)

Домакините започнаха да доминират още от самото начало и опасносите пред вратата на Жарко Истатков се заредиха една след друга. Роденият в Западните покрайнини играч се намеси блестящо след удари на Атанас Илиев и Уеслен Жуниор, но капитулира в 21-та минута - Алварес намери Илиев в наказателното поле, ударът му с левия крак се отби в страничната греда и влезе в мрежата.

Илиан Илиев може да е доволен от своите

Малко след това бившият играч на Ботев Пловдив отбеляза много красив, казано на уличен жаргон "бразилски гол" - той получи ниско центриране отдясно, пое топката и я изстреля мигновено с по-слабия си десен крак. Шутът се отби в напречната греда и не остави шансове за Истатков.

Илиев оформи хеттрика си в 38-та минута, останал очи в очи с вратаря.

Още: Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Николов отвръща на удара!

През втората част темпото значително спадна, а Черно море разбираемо се спести за тежкото гостуване на Локомотив Пловдив в понеделник. "Моряците" пропуснаха още две-три добри възможности да покачат резултата, а през целия мач Локо София отправи общо едва 3 неточни удара.

Голмайстори в Първа лига през сезон 2023/24: Николов отвръща на удара!

Класиране в Първа лига през сезон 2023/24: Мощен успех в голямо дерби

Андрей Желязков пред Sportlive: Националите ще показват добро ниво занапред, благодаря на Боби Михайлов