Арда порази жалък Царско село, Коконов направи пропуска на сезона

Снимка: Ivan Ivanov / LAP.bg

1434 0

Отборът на Арда съумя да порази Царско село с 2:0, но столичният тим се размина с най-малкото при визитата си в Кърджали. Софиянци отправиха един-единствен удар в хода на целия мач на „Арена Арда” и тотално разочароваха с представянето си при визитата.

Двата гола на „сините” паднаха през първата част, след като в 21-ата минута Спас Делев откри резултата, а Иван Коконов бе точен от дузпа в добавеното време на първото полувреме.

Коконов пък се отчете с кошмарен пропуск на празна врата през вторите 45 минути, след като не успя да завърши удар от един метър след перфектен успореден пас, даден от Спас Делев.

Така Арда вече е с 21 точки и се доближи на три зад осмия Берое, но тимът от Кърджали е и с два мача пасив. Седмият Левски е с 25 точки, но „сините” също са с два мача повече от Арда.

Царско село остава дълбоко закотвен на дъното в Първа лига, а отборът има едва 11 точки в своя актив.