Амбициран Ботев (Враца) удари Ботев (Пд) и даде заявки да не е оцеляващ

Снимка: LAP.bg

2349 0

Ботев (Враца) изненада със силен мач срещу завършилия на трето място през миналия сезон Ботев (Пловдив) и ги победи в среща от втория кръг на Първа лига. С две попадения се отличи Брайън Переа, а със същия брой голове се отчете и Мартин Секулич от пловдивския тим. Победното попадение отбеляза Мирослав Маринов в 84-ата минута.
Врачани откриха в 35', когато след лошо изчистване топката попадна у Да Силва, той намери оставения непокрит Переа и колумбиецът с едно докосване откри резултата. Две минути по-късно нападателят покачи на 2:0 за 'зелените", като засече центриране от корнер и вкара отблизо.
Ботев (Пд) се върна в мача скоро след подновяването на играта. В 49' Мартин Секулич овладя пас от дълбочина и успя да прати топката във вратата на домакините. Пет минути по-късно хърватинът изравни резултата, след като бе намерен от Бароан в наказателното поле и се разписа с пета за 2:2.
Между 60-ата и 70-ата минута врачани имаха две претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле, но реферът не видя основание да свири такива. Така се стигна до 84-ата минута, когато Мирослав Маринов се възползва от подаване на Переа и донесе трите точки на своя тим.
В добавеното време на мача Па Конате игра грубо и получи червен картон от рефера Георги Давидов. Успехът изведе Ботев (Враца) до деветото място в класирането, докато Ботев (Пд) падна до 14-ата позиция.

Ботев (Враца) изненада със силен мач срещу завършилия на трето място през миналия сезон Ботев (Пловдив) и ги победи с 3:2 в среща от втория кръг на Първа лига. С две попадения се отличи Брайън Переа, а със същия брой голове се отчете и Мартин Секулич от пловдивския тим. Победното попадение отбеляза Мирослав Маринов в 84-ата минута.