Етър водеше с 0:2 до 89-тата минута, но допусна късен обрат в Първа лига

2286 0

Отборите на Царско село и Етър не се победиха в първа среща от 19-ия кръг на efbet Лига, играна в столицата. Двата отбора завършиха 2:2 след късен обрат на домакините, които губиха в резултата с два гола до 89-ата минута, но в крайна сметка взеха точка от срещата.

Всичко най-интересно се случи през втората част, когато паднаха и четирите попадения. Гостите дръпнаха комфортно с два гола в разстояние на само пет минути, отбелязани от Милчо Ангелов и Дино Мартинович. Това обаче не се оказа достатъчно за втори успех извън дома на великотърновци, които изпуснаха аванса си в заключителните мигове на двубоя.

Първо, Дилан Бахамбула намали в 89-та минута, а малко след това асистира за изравнителното попадение, реализирано от Густаво Карбониери. Така Царско село остава 12-и с 16 точки, докато Етър е 10-и с 18 пункта. В следващите си мачове от първенство новаците гостуват на Берое, докато „виолетовите“ приемат у дома Ботев Враца.