Червен картон и късна драма белязаха първия успех на Етър в Първа лига

Снимка: beroe.bg

1799 0

Отборът на Етър надигра у дома Берое с 2:1 в среща от осмия кръг на efbet Лига. След равностоен първи половин час игра, „виолетовите“ поведоха в резултата след осмия гол за сезона на Даниел Младенов, дошъл след асистенцията на Светослав Ковачев.

През втората част се случи всичко най-интересно на терена. Старозагорци останаха в намален състав двадесет минути преди края след втори жълт картон на Иван Бандаловски. Противно на логиката, обаче, възпитаниците на Александър Томаш изравниха малко след това чрез дежурния си голмайтор Мартин Камбуров, за когото това беше попадение номер 224 в професионалната кариера.

Минута преди края на редовното време великотърновци все пак стигнаха до успеха, след като Кольо Станев намери в наказателното поле непокрития Милчо Ангелов, който въпреки намесата на Душан Перниш, реализира за 2:1. В продължението на мача Камбуров бе близо до изравняването, но ударът му от пряк свободен удар мина покрай вратата на Христо Иванов.

Така Етър постигна първи успех в първенството за сезона, докато за Берое това бе втора последователна загуба след тази от новака Царско село. В следващия кръг след паузата за международните отбори великотърновци гостуват на шампиона Лудогорец, докато заралии приемат у дома Витоша Бистрица.