Берое почти се спаси след нов рецитал на бившата звезда на Бока Хуниорс (ВИДЕО)

Снимка: Lap.bg

1367 0

Берое не срещна почти никакви проблеми и победи гостуващия, вече изпаднал Етър с 3:0, в последния мач от първия баражен кръг в Първа лига. Пореден страхотен мач за "заралии" изнесе бившата звезда на Бока Хуниорс, Себастиан Вия, който вкара и двете попадения. Тимът обаче продължава да изпитва сериозни финансови проблеми и бъдещето му остава в пълна мъгла...

6 точки аванс пред Пирин!

С победата домакините вече имат актив от 36 точки и са на цели 6 от 4-то място в последната шестица, което води до плейаут за оставане срещу третия отбор от Втора лига. Етър са твърдо последни с едва 14 точки.

Още: Колко тежко е положението на Берое? Собственикът внесе яснота около санкцията на ФИФА

Противно на очакванията, "виолетовите" имаха първите добри възможности за гол, пропуснати обаче от Дидис Лутумба-Пита. В 25-та минута Себастиан Вия проби отляво, но центрирането му не намери Вини Трибуле.

Берое

Малко след това Вия пое топката фронтално срещу вратата, напредна и стреля по земя от около 30 метра - ударът бе точен, но не особено силен, но вратарят на Етър, Секулич, не реагира добре и кълбото се оплете в мрежата му.

В 35-та минута пък Уерик Каетано стреля отлично от пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

Още: По стъпките на Челси и Реал Мадрид: ФИФА наказа жестоко Берое!

В 40' Камара изведе добре Вия, той премина през Горка Ларучеа, а след това си нагласи топката на десния крак и от малък ъгъл покачи на 2:0.

До края на полувремето отборите си размениха по едно опасно положение - първо Секулич спаси удар на Каетано, а след това Ловре Кнежевич не уцели вратата от отлична позиция.

В началото на втората част Ларучеа бе изгонен за втори жълт картон, а след това темпото до голяма степен спадна. Двата отбора изгубиха интерес към мача и атакуваха по-скоро вяло.

В 90-та минута все пак падна трети гол - Енцо Еспиноса подаде към Хавиер Силго, който хладнокръвно пусна топката покрай Секулич.

Още: Голям жест: БФС се похвали, че помага финансово за терена на клуб от Първа лига

Легендите на България разпиляха звездите на Етър навръх “виолетовото” столетие!