Берое победи Локо Пд в мач със 7 попадения

Снимка: БГНЕС

941 0

Берое победи Локомотив Пловдив в Стара Загора в мач със 7 попадения. Домакините записаха успех с 5:2 над пловдивчани.

Попаденията за Берое отбелязаха Елиаш, Исмаил Иса, Спас Делев, Станислав Костов  и Неманя Милисавлевич. На два пъти за пловдивчани се разписа Мартин Камбуров.

Двубоят не започна по най-добрият начин за Локомотив. В 13' минута вратарят Ел Харуби бе изгонен с директен червен картон, а домакините пук получиха правото да изпълнят дузпа. При изпълнението ѝ Елиаш не сгреши. До края на първата част старозагорци вече си бяха осигурили комфортна преднина от 3 гола.

В 53' и 73' Камбуров намали резултата до 3:2, но силите на Локомотив не стигнаха за нещо повече. В последните минути на редовното време Станислав Костов в 88' и Милисавлевич в 90' оформиха крайното 5:2.

Следващият мач на Берое е в сряда срещу ЦСКА, където трябва да наваксат 2 гола от първата полуфинална среща за Купата.