Sportlive

ПСЖ се готви да "взриви" трансферния пазар за основен футболист на Манчестър Сити

ПСЖ се готви да "взриви" трансферния пазар за основен футболист на Манчестър Сити ПСЖ се готви да "взриви" трансферния пазар за основен футболист на Манчестър Сити

ПСЖ има желание да привлече офанзивния полузащитник на Манчестър Сити Бернардо Силва. Според френското издание "Le10sport" грандър от Лига 1 иска да подпише с португалския национал и може да се възползва от неговата освобождаваща клауза, която се равнява на 50 милиона паунда.

Силва обратно в Лига 1?

Силва има известен опит в Лига 1, след като прекара три сезона в Монако. Той се премести в Сити през 2017 година и оттогава се превърна в важна част от отбора на Хосеп Гуардиола, който установи пълна доминация във Висшата лига. Той има 34 гола и 37 асистенции в 204 мача за "гражданите".

29-годишният футболист се откроява със своята универсалност. Той може да играе както в халфовата линия, така и в нападение. За 50 милиона паунда той може да се окаже ценно допълнение към отбора на ПСЖ, който е в процес на "освежаване" на отбора си след напускането на Лионел Меси и Неймар през лятото.

Въпреки това, Силва временно сложи край на слуховете за напускане на "Етихад", след като се обвърза със Сити за още една година през миналия месец, а това ще го задържи на "Етихад" до 2026-а. Припомняме, че пък по-рано Барселона имаше сериозен интерес към привличането на португалския футболист.

ВИЖТЕ ОЩЕ: Манчестърското дерби е било причината за краха в отношенията между Пеп и Кансело.

Гласували общо: потребители

Горещи оферти