Ужасно: Голямата мечта на основен футболист на Левски бе разбита

Нападателят на Левски Мустафа Сангаре не попадна в окончателния състав на Мали за предстоящата Купа на африканските нации, която стартира на 21 декември в Мароко. Това означава, че таранът ще бъде на разположение на Хулио Веласкес за началото на зимната подготовка на 4 януари.

Сангаре остава в България

Още: След кабинета падна и отборът - Левски срази тима на Борисов за Купата

Мали беше един от последните тимове, които обявиха финалния си списък от 28 играчи. Селекционерът Том Сенфие е заложил на сериозна конкуренция в атака - в групата попаднаха Нене Доржелес (Фенербахче), Гаусу Диара (Фейенорд), Мамаду Камара (Лавал), Камори Думбия (Брест), Ел Билал Туре (Бешикташ), Мамаду Думбия (Уотфорд), Ласин Синайоко (Оксер) и Гаусу Диаките (Лозана).

"Орлите" са в Група А заедно с домакина Мароко, Замбия и Коморските острови и имат солиден шанс да продължат напред в елиминациите.

Сангаре, който напоследък получаваше повиквателни заради силните си изяви с екипа на Левски, ще остане в София и ще се готви за пролетния дял, в който "сините" влизат като убедителен лидер в Първа лига.

Още: Голям обрат в Левски: Двете "черни овци" започват титуляри веднага?

Гласували общо: потребители

Горещи оферти