Славия удари по ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив определя всичко за Европа (ВИДЕО)

ЦСКА 1948 загуби домакинството си на Славия с 0:2 в първия двубой от родния елит през уикенда. Възпитаниците на Валентин Илиев имаха сложна задача, след като още в 35-ата минута младежкия национал Росен Божинов бе изгонен с директен червен картон.

Преди това Тони Тасев не успя да реализира от бялата точка след спасяване на Маринов в 21'. В крайна сметка Денислав Александров поведе своите в 42', а Тони Тасев оформи крайното 2:0 след малко повече от час игра - 65'. Българинът се превърна в единствения роден играч с точно девет гола към този момент от шампионата.

ЦСКА 1948 стоеше добре след почивката с човек по-малко, но имаше реалните шансове пасивът в края на двубоя да е и по-голям. Сега Ботев Пловдив остава осми с 45 точки, но тепърва ще гостува на Арда.

Така "жълто-черните" стават фаворити за баражното седмо място, а то може да се окаже ненужно. Възпитаниците на Керкез са и в борбата за Купата, а триумф би означавал директно класиране за квалификациите в Лига Европа.

Още: След отменен гол в края: Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 "занулиха" понеделник вечер! (ВИДЕО)

Още: Обеща ли Левски на Наумов - титулярното място, и какво значи това за Пламен Андреев?

Една победа в 10 мача: И 10 от Арда измъчиха ЦСКА 1948 (ВИДЕО)

Гласували общо: потребители