Рома преглътна трудно "аспирините"

1031 0

Рома победи у дома Байер (Леверкузен) с 3:2 в мач от група „Е” в Шампионска лига. Съперниците сътвориха нов спектакъл след онова 4:4 в Леверкузен преди две седмици, но този път „вълците” ликуваха.

Мохамед Салах във 2-ата минута изведе домакините напред в резултата след пас на Един Джеко, който удвои аванса на Рома след подаване на Раджа Наинголан в 29-ата. До края на полувремето италианският гранд запази комфортната си преднина.

Веднага след почивката Адмир Мехмеди (46) намали на 2:1 след пас на Кевин Кампъл, а Хавиер Ернандес – Чичарито (51) изравни, след като бе изведен от Карим Белараби.

Домакините обаче отново взеха инициативата и стигнаха до победата след попадение на Миралем Пянич (81-дузпа). За нарушението Топкат от немския тим получи директен червен картон. До края на срещата „аспирините” не успяха да върнат попадението и си тръгнаха без точки от Вечния град.

След успеха си Рома излезе на второ място в групата с 5 точки. Байер (Леверкузен) е трети с 4 точки.