Лионел Меси блесна с гол и 5 асистенции, пренаписвайки историята в МЛС (ВИДЕО)

3351 0

Интер Маями постигна огромен успех срещу Ню Йорк Ред Бул в мач от американската МЛС. Лионел Меси и компания се наложиа с 6:2 над "биковете", а аржентинецът влезе в историята на първенството с уникален рекорд.

Лионел Меси пренаписа историята

Освен че се отчете с гол в 50-ата минута, Ла Пулга записа цели пет асистенции в мача. По този начин той се превърна в първия футболист, който дава пет голови паса в мач от американската МЛС.

За победата, разбира се, помогна и Луис Суарес, който се отчете с хеттрик (69', 75' и 81'). Две попадения оше пък бяха добавени от парагваеца Матиас Рохас (48' и 62'). За гостите пък головете бяха вкарани от Данте Ванзеир и Емил Форсберг.

Победата затвърди първата позиция на Интер в Източната конференция. Меси и компания са с актив от 24 точки и вече 4 поредни победи. Ню Йорк Ред Бул пък е четвърти със 17 пунка.