Кевин де Бройне с първи гол с глава във Висшата лига на Англия! (ВИДЕО)

1298 0

Кевин де Бройне вкара първия си гол с глава за Манчестър Сити в Премиършип тази вечер! Белгиецът откри резултата срещу Брайтън, а "гражданите" водят на полувремето с 3:0.

102-ри гол с екипа на Манчестър Сити!

В 17-та минута Фил Фодън изведе отлично Кайл Уокър на фланга, той центрира към непокрития Де Бройне, на десетина метра от вратата, който разстреля Джейсън Стийл с фамозен удар.

Още: Само 6 думи излязоха от устата на Хосеп Гуардиола след въпрос за бъдещето на Жоао Кансело

Кевин де Бройне

Досега юношата на Генк се бе разписвал 45 пъти с десния крак и 22 пъти с левия в Премиършип. Общо в кариерата му това е 4-то попадение с глава след тези срещу Хофенхайм (Бундеслига с Волфсбург), Бъртън Албиън (Карабао Къп) и Реал Мадрид (Шампионска лига). Досега той има внушителните 102 гола с екипа на Манчестър Сити.

Кевин Де Бройне може да вкара на Реал Мадрид, но и счупи нежелан рекорд в Шампионска лига

Гуардиола обясни защо замени Де Бройне и Холанд преди дузпите

Де Бройне се натровил в хотела преди мача с Реал, в Сити треперили за масово отравяне?