Бодьо/Глимт шокира Рома и го обърна в края!

1542 0

Тазгодишните европейски "кошмари" на ЦСКА - Бодьо/Глимт и Рома, изиграха изключително вълнуващ първи 1/4-финален сблъсък в новия турнир на УЕФА Лигата на конференциите. Норвежкият тим успя да измъкне победата срещу "вълците" с 2:1 като домакин след късен обрат.

Лоренцо Пелегрини изведе Рома напред в резултата в края на първата част, когато се възползва от асистенция на Хенрик Мхитарян. Десетина минути след почивката обаче Бодьо/Глимт изравни резултата след попадение на Улрик Салтнес.

Кошмарът за възпитаниците на Жозе Моуриньо настъпи в 90-ата минута, когато Хюго Ветлесен се разписа във вратата на Рома и донесе победата на своя отбор преди реванша на "Олимпико" в Рим след седмица.

Бодьо/Глимт и Рома бяха два от отборите в групата на ЦСКА в Лигата на конференциите, където "червените" завършиха с едно равенство и пет загуби. Равенството дойде именно срещу тима на Бодьо/Глимт, който обаче сега изглежда малко по-близо до полуфинала, отколкото Рома.