Барселона прегази поредния съперник в Примера

Снимка: Gulliver/GettyImages

1043 0

Отборът на Барселона продължава да е без загуба в испанската Примера дивисион, а днес записа трета поредна победа в първенството. Играчите на Ернесто Валверде се наложиха с категоричното 4:0 над Депортиво ла Коруня.

Луис Суарес и Паулиньо дадоха преднина на домакините през първата част, а през втората уругваецът вкара и второ попадение. Най-интересното положение от мача бе 20' преди края на срещата, когато Лионел Меси пропусна от бялата точка. Пет минути по-късно обаче Паулиньо вкара ново попадение, с което да оформи крайния резултат.

С тази победа Барселона остава категоричен лидер в Ла Лига с 42 точки, с 6 пред втория Атлетико Мадрид. Големият съперник на каталунците Реал Мадрид пък е на 4-та позиция с 31 точки и мач по-малко.