Наполи подчини Интер с категорична победа

787 0

Наполи записа класическа победа над Интер с 3:0 в първия двубой от 15-и кръг на Серия А, който се игра на стадион "Сан Паоло" в Неапол пред 36 000 зрители.

Домакините дръпнаха с 2:0 още в началните минути на срещата - Пьотр Желински откри резултата във втората минута, а Марек Хамшик удвои преднината в шестата. Южняшкият тим узакони превъзходството си в 50-ата минута, когато точен бе Лоренцо Инсиние за крайното 3:0.

Това е първо поражение за "нерадзурите" в Серия А под ръководството на Стефано Пиоли. Хамшик пък отбеляза 104-ия си гол за неаполитанците и се изравни по този показател с бившия нападател на клуба Единсон Кавани.

Наполи заема пето място в класирането с 28 точки, а Интер е на осмо с 21 т.