648 0

Наполи победи Дженоа с 2:1 като гост на стадион "Луиджи Ферарис" в среща от 12-и кръг на Серия А. Домакините поведоха с гол на Кристиан Куаме в 20-ата минута, а Наполи възстанови равенството в средата на второто полувреме (62`) с точен удар на Фабиан Руис. Гостите стигнаха и до пълен успех в срещата, благодарение на автогол на бранителя на Дженоа Давиде Бираски в 87-ата минута.

Отборът на Карло Анчелоти е на второ място в класирането с актив от 28 точки, 3 по-малко от лидера Ювентус, който днес гостува на Милан в дербито на кръга. Дженоа е на 14-о място в подреждането с 14 т.

В другите съботни мачове от Серия А Парма надви Торино с 2:1 навън, а СПАЛ и Каляри завършиха наравно 2:2.