Защо Байер Леверкузен не може да загуби? Тайната на Шаби Алонсо е ОЧЕВИДНА

5470 0

Байер Леверкузен пренаписа историята на европейския футбол, след като направи 2:2 с Рома в реванша от полуфиналите на Лига Европа и се класира за решаващата среща в Дъблин.

Уникалната серия на Леверкузен

Тимът, който си гарантира титлата в Бундеслигата, успя да постигне пореден мач №49 без загуба. По този начин "аспирините" поставиха рекорд за най-много последователни двубои без поражение, сваляйки от първото място Бенфика на легендарния Еузебио от периода 1963-65 с 48.

Още: Кристиано Роналдо се завръща към големия футбол: Байер Леверкузен го иска

Пазете се от Леверкузен в последните секунди! Серията е факт, Байер е на финал! (ВИДЕО)

Каква е тайната на Алонсо?

Мнозина фенове си задават този въпрос, а отговорът му винаги е бил пред очите им. Тайната се крие в попаденията в заключителните минути на сблъсъците на Леверкузен. "Аспирините" са вкарали цели 14 гола след 90-ата минута в своите мачове през сезон 2023/24, показва справка на "Bleacher Report".

Припомняме, че на няколко пъти през кампанията "аспирините" се бяха насочили към поражение, но именно късните попадения в техните мачове продължаваха да ги спасяват.

От зоната на изпадащите до предсрочна титла: 557-те вълшебни дни на Алонсо в Байер

Шаби Алонсо с намек за бъдещи планове, обясни и защо е останал в Байер Леверкузен

Алонсо и Байер Леверкузен изравниха рекорд на Гуардиола и Байерн Мюнхен и преследват историята