Байер Леверкузен победи и Айнтрахт Франкфурт в адската серия от тежки мачове (ВИДЕО)

1982 0

Новият шампион на Германия - Байер Леверкузен, приключи повече от убедително тежката си серия от мачове в края на сезона. В неделя "аспирините" шокираха Айнтрахт с 5:1 насред Франкфурт в двубой от 32-ия кръг на Бундеслигата.

Леверкузен продължава с победите

Очакванията бяха съвсем различни, предвид битката на "орлите" за шестото място, докато Леверкузен има ключов реванш от Лига Европа в четвъртък. Преди броени дни Рома бе подчинен насред Рим с 2:0, но нищо от това не попречи на Байер за нов успех.

Това е трета поредна победа на Леверкузен над Айнтрахт. В предходните месеци възпитаниците на Шави бяха спечелили с 3:1 и 3:0. От 15.10.2022 г. пък датира последният успех на "орлите" - с 5:1.

Днес победителите имаха контрол над срещата през цялото време и до почивката водеха с 2:1. Джака откри в 12-ата, а Екитик изравни 20 минути по-късно, за да оформи резултата на почивката Патрик Шик в последния възможен момент.

През последния половин час през 15 минути Паласиос (Д), Фримпонг и Бонифейс (Д) бяха точни за крайното 5:1.

Още: Невероятният сезон на Леверкузен може да попречи на Барселона в Шампионска лига, но Рома може да поднесе сензацията

Даниеле Де Роси не се отказва да спре отличната серия на Байер: Нужен ни е подвиг!

Нямат догонване: Само един мач дели Шаби и Байер Леверкузен от "брадясал" рекорд