Хановер и Леверкузен не се победиха в зрелищен сблъсък с 8 гола

Снимка: Getty Images/Gulliver

1079 0

Отборите на Хановер 96 и Байер Леверкузен завършиха наравно 4:4 в истинско зрелище от 17-ия кръг в немската Бундеслига. Двубоят на „HDI-Арена“ предложи страхотен футбол на близо 33-те хиляди зрители по трибуните, които видяха цели осем попадения. На няколко пъти водачеството в резултата се сменяше, като в крайна сметка заслужено двата тима си поделиха точката.

Юлиан Брант откри за Леверкузен в 11-ата минута, но с попадения на Ихлас Бебу (12‘) и Никлас Фюлкруг (21‘¬) от дузпа домакините стигнаха до пълен обрат. В 25-ата минута Адмир Мехмеди възстанови равенството, а точно преди края на първата част Феликс Клаус отново изведе Хановер напред за 3:2.

След почивката последва нов обрат. Само две минути след подновяването на играта Леон Бейли изравни, а в 67-ата направи 3:4 с втория си гол в мача. В крайна сметка домакините се добраха до точката с гол на Юлиан Корб седем минути преди края за крайното 4:4. В класирането Хановер заема десетата позиция с 23 точки, докато Байер е четвърти с 28.