ПСЖ победи Олимпик Марсилия, макар че игра повече от полувреме с 10 души (ВИДЕО)

632 0

ПСЖ спечели и второто си голямо дерби с Олимпик Марсилия през настоящия сезон! Възпитаниците на Луис Енрике се наложиха с 2:0 насред "Велодром", макар че след 40-ата минута играха с човек по-малко след червения картон на Бералдо.

Сред най-добрите на терена бе Витиня, който след двойно подаване успя да се открие на стрелкова позиция и откри в 53'. Втория гол за победителите падна чрез Гонсало Рамош в последните пет минути от редовното време.

Португалецът вкара два гола и на "Парк де Пренс" при крайното 4:0 през есента, а днес имаш още една любопитна роля. Той замени суперзвездата Килиан Мбапе в 64' и това много разочарова французина.

Това е пореден ход от страна на Луис Енрике, с който иска да покаже на футболната общественост, че ПСЖ ще продължи развитието си и след напускането на Мбапе през лятото. Той обаче не успя да стори нищо запомнящо се в голямото дерби.

ПСЖ се наложи

Парижани не бяха побеждавали на "Велодром" от началото на 2021 г. (2:0). Домакините тази вечер бяха спрени от вездесъщия Донарума, но и той се пропука при 1:0. Тогава той бе наказан, но попадението бе отменено поради засада.

Още: Луис Енрике разкри как ще накара Килиан Мбапе да остане още в ПСЖ

Отлична новина за Барселона: Педри ще е възстановен за първия мач с ПСЖ, Де Йонг - за реванша

Килиан Мбапе си призна: Не се притеснявайте, ще ме видите в Испания! (ВИДЕО)