Преди Барселона: Килиан Мбапе и Гонсало Рамош спасиха ПСЖ от голям резил (ВИДЕО)

1265 0

Пари Сен-Жермен можеше да дерайлира много сериозно, едва четири дни преди първия четвъртфинал за Шампионска лига с Барселона. Тимът на Луис Енрике за малко щеше да загуби домакинството си на последния в Лига 1, Клермон Фуут, но все пак успя да издрапа равенство - 1:1.

За малко да стане "играчка-плачка"!

Испанецът бе заложил на доста от резервните си футболисти, с оглед на сериозната преднина на върха във Франция и предстоящия сблъсък с Барса. Голямата звезда Килиан Мбапе започна на скамейката, а сред стартовите 11 личаха имената на двама голобради юноши - дебютантът Йорам Заге и Сени Маюлу.

Maчът бе специален за централния защитник Маркиньос. Бразилецът замени Милан Скриниар през втората част и изравни рекорда на легендата на ПСЖ, Жан-Марк Пилорже, за най-много изиграни мачове с тъмносинята фланелка - цели 435!

Гонсало Рамош вкара за ПСЖ днес

Шампионите на Франция бяха слабо концентрирани през първата част и до нейния край почти не създадоха опасности пред вратата на Клермон. Гостите поведоха чрез малиеца Хабиб Кейта, който оползотвори хубаво подаване в 32-та минута, В края на полувремето гореспоменатият Маюлу изравни резултата, но след преглеждане на ВАР, попадението бе отменено заради фал няколко секунди по-рано.

Още: Молят Жул Кунде да пази здравето на Килиан Мбапе в Шампионска лига заради Евро 2024

През втората част ПСЖ изцяло доминираше, но сенегалският вратар на гостите Масамба Н'Диай буквално ги отчая със страхотните си изяви. Изстрели на Ашраф Хакими и Гонсало Рамош пък срещнаха гредите. Парижани стигнаха до равенството едва в 85-та минута - Рамош направи хубаво двойно подаване с Килиан Мбапе и хладнокръвно отбеляза от близко разстояние.

Мачът с Барселона е отново на "Парк де Пренс", в сряда вечер.

Бивш национал на Франция с намек към Килиан Мбапе - "НЕ" на Реал Мадрид, "ДА" на Ливърпул