Уест Хям се зарадва с победа над Юнайтед в последния си мач на „Болейн Граунд“

Снимка: Getty images/Gulliver

1426 0

Уест Хям победи като домакин Манчестър Юнайтед с 3:2 в отложен мач от 35-ия кръг на Висшата лига на Англия. Това бе последен домакински мач за тима на Уест Хем на легендарния клубен стадион „Болейн Граунд“.

От следващата кампания отборът ще играе домакинските си мачове на Олимпийския стадион в Лондон.

Диафара Сако в 10-ата минута даде преднина в резултата за Уест Хем. С голове на Антони Марсиал в 51-ата и 72-ата минута Манчестър Юнайтед направи обрат за 2:1.

Микейл Антонио изравни в 76-ата минута, а в 80-ата минута Уинстън Рийд направи резултата 3:2 за Уест Хем. С успеха Уест Хем се приближи на точка зад Манчестър Юнайтед кръг преди края на шампионата.

Манчестър Юнайтед е на пето място, като изостава с две от четвъртия Манчестър Сити, докато Уест Хем е на шеста позиция.