Тотнъм счупи каръка, като разтроши "грънчарите" на сол

887 0

Тотнъм спря черната си серия в английската Висша лига, след като се наложи убедително над Стоук Сити с 5:1. До този кръг лондончани имаха 4 поредни мача без победа във Висшата лига, но счупиха каръка крайно убедително.

Разгромът за "грънчарите" започна с автогол на Райън Шоукрос в 21-ата минута. Все пак Стоук успя да задържи само един гол пасив до почивката.

През второто полувреме обаче на "Уембли" стана страшно и цели четири попадения се изсипаха във вратата на Джак Бътланд. В 53' се разписа Сон Хьон-Мин, минута по-късно Хари Кейн покачи на 3:0. В 65' английският нападател оформи дубъл за 4:0, а в 74' се разписа и Кристиан Ериксен - 5:0.

Все пак Шоукрос успя мъничко да се реваншира на съотборниците си, като вкара почетно попадение в 80-ата минута на мача.

В класирането "шпорите" се изкачиха на пето място с 28 точки, с една по-малко от Ливърпул. "Червените" обаче са и с мач по-малко. Стоук Сити е на 15-о място с 16 точки.

По-рано в този кръг Уест Хем срази шампиона Челси с 1:0. Ето и останалите резултати в разиграването във Висшата лига:

Бърнли - Уотфорд 1:0

Кристъл Палас - Борнемут 2:2

Хъдърсфийлд - Брайтън 2:0

Суонзи - Уест Бромич 1:0