Клоп разкри какво е казал на играчите си на почивката срещу Сити

Снимка: Gulliver/ Getty Images

2921 0

Юрген Клоп разкри любопитна подробност около победата на Ливърпул с 4:1 над Манчестър Сити през уикенда. Мърсисайдци изненадаха всички с успеха си и най-вече с представянето си през първото полувреме. Очевидно, единственият, който не е бил изненадан, е самият Клоп.

"Характерът на отбора  е страхотен, всички искат да работят. Знаех за този характер - когато гледаш Ливърпул, виждаш, че футболистите искат да работят. Но най-вече трябва да работим върху психическата им настройка", заяви Клоп и разкри любопитна подробност от почивката на мача срещу Сити. Тогава Ливърпул водеше с 3:1 на "Етихад".

"Казах на играчите, че изглеждат много изненадани да водят с 3:1 в резултата. Трябва да се научим да печелим. Трябва да се научим как да се държим, когато водим. Далеч сме от перфектността, но сме на правилния път.

И с точките, и с начина на игра можем да се справяме по-добре. Важно е да го осъзнаем", каза още Клоп, цитиран от "Daily Mirror".