Ясен е първият тим, който отпадна от Висшата лига

1791 0

Първият отбор, който отпада от Висшата лига за сезон 2017/2018 е ясен. Това е тимът на Стоук Сити, който загуби у дома от Кристъл Палас с 1:2. По този начин те остават на 19-а позиция и нямат шанс да изпреварят някой от по-предностоящите отбори и напускат елитната дивизия на Острова.

Джердан Шакири даде аванс на "грънчарите" точно преди почивката, но през втората част "орлите" на Рой Ходжсън обърнаха развоя на срещата. Джеймс Макартър изравни в 68', а Патрик ван Аанхолт донесе успеха на лондонския тим с попадение 4' преди края на срещата.

Със спечелените три точки Палас събира 41 точки и заема 11-а позиция. Така след 10 поредни сезона във Висшата лига, Стоук ще изпадне, след като тимът записа ужасяваща серия от 13 мача без победа в първенството.