Челси се върна на победния път с убедителен успех срещу Брайтън

Снимка: Getty Images/Gulliver

905 0

Челси постигна убедителен успех с 4:0 като гост на Брайтън в среща от 24-ия кръг на Висшата лига. Еден Азар отбеляза две попадение, а Вилиан и Моузес добавиха по още един гол. Така "сините" събраха актив от 50 точки и изместиха поне временно Ливърпул от третото място в класирането. Брайтън пък остава 16-ти на три точки от чертата на изпадащите.

Само за 6 минути гостите отбелязаха две попадения и с това рано-рано успокоиха играта си. Първо Еден Азар се възползва от разбъркване в наказателното поле и отбеляза за 0:1 в 3', а Вилиан от около 20-ина метра удвои преднината на лондоначани. В 17' Брайтън поиска дузпа, след като Кабайеро извърши нарушение срещу Скилото, но сигнал от арбитъра не последва.

Втората част започна по-добре за Брайтън, като в 50' Прьопър нацели напречната греда. Въззпитаниците на Антонио Конте сложиха точка на спора в 77-та минута, когато Азар отбеляза втория си гол в мача. Крайното 4:0 бе оформено от Виктор Моузес минута преди края на редовното време.