Арсенал не надигра, но победи Тотнъм в драматично дерби на Северен Лондон (ВИДЕО)

500 0

Арсенал победи като гост Тотнъм с 3:2 в драматично дерби на Северен Лондон и по този начин поне временно се откъсна на четири точки пред Манчестър Сити във временното класиране.

Като цяло, "шпорите" създадоха повече положения (1.54 xG срещу 0.96 xG) и владееха повече топката (62%:38%), но "топчиите" показаха почти 100-процентова успеваемост.

Развой на дербито

В 14-ата минута Мартин Йодегор бе изведен зад отбраната на "шпорите", после комбинира с Кай Хавертц, който прати топката във вратата на Гилермо Викарио, но попадението му бе отменено правилно заради засада (при паса към Йодегор).

Секунди по-късно "топчиите" вече откриха резултата - кълбото бе центрирано от ъглов удар на първа греда, а там Пиер-Емил Хойберг подложи несъобразително глава и си отбеляза автогол - 1:0 за Арсенал!

Тимът на Ангелос Постекоглу показа реакция и доста бързо можеше да възстанови равенството, след като Кристиан Ромеро отправи два удара с глава - първият премина на сантиметри встрани от левия страничен стълб, а вторият се отби от него.

В 23-тата минута Тотнъм успя да изравни чрез Мики ван де Вен, но голът му отменен с ВАР заради тънка засада. В 27-ата Арсенал организира бърза контраатака, която бе завършена по най-добрия начин от Букайо Сака - 2:0!

В 38-ата минута "артилеристите" отбелязаха и трето попадение - Кай Хавертц беше оставен абсолютно сам и се разписа с глава след центриране от корнер - 3:0!

Хюн Мин Сон можеше да намали на 1:3 в края на първото полувреме, но останал сам срещу вратаря... изпрати топката високо над вратата - крайно нетипичен пропуск за него.

Втората част отново започна на високи обороти, като и двата отбора пропуснаха по един добър шанс. В 53-тата минута Гилермо Викарио отказа Букайо Сака с превъзходно спасяване.

В 64-тата стражът на гостите - Давид Рая, допусна детинска грешка при изнасянето на топката, подарявайки я на Кристиан Ромеро, който без проблем го преодоля за 1:3!

Пет минути преди края на редовното време Майкъл Оливър, след преглед на ситуацията с ВАР, отсъди дузпа в полза на Тотнъм. Зад топката застана капитанът Хюн Мин Сон и не сгреши, намалявайки на 2:3.

Със спечелените 3 точки Арсенал събра актив от точно 80 и вече има аванс от четири пред втория Манчестър Сити (но "гражданите" са с два мача по-малко). Тотнъм пък остана с 60 пункта на петата позиция - на седем зад Астън Вила ("шпорите" са с две срещи по-малко).

Сега за Микел Артета и компания предстои домакинство на Борнемут (4.05.), а за футболистите на Ангелос Постекоглу - гостуване на Челси (2.05.).

*Четете всички последни новини от английския футбол в SportLive.BG!