Манчестър Сити няма спирка, разби и Борнемут

1181 0

Манчестър Сити няма спирка Висша лига. Отборът на Хосеп Гуардиола победи с 4:0 като домакин на Борнемут в среща от 19-ия кръг и записа 17-а поредна победа в шампионата. Във временното класиране Манчестър Сити е лидер с актив от 55 точки,

Серхио Агуеро откри резултата в 27', засичайки с глава центриране на Фернандиньо и това бе единственото попадение за първите 45 минути.

В началото на второто полувреме Стърлинг удвои с удар в десния ъгъл на вратата. В 79' Агуеро вкара втория си гол в мача, а в 85' Данило оформи крайния резултат.

Така "гражданите" вече са на второ място в ранглистата за най-дълги победни серии в топ първенствата на Европа, като се изравни с Интер. Първата позиция е за Байерн (Мюнхен) с 19 поредни успеха.