Кубан победи Амкар в българското дерби на Русия

1185 0

Кубан победи в българското дерби на руската Премиер лига. В мач от 4-ия кръг тимът на Ивелин Попов се наложи с минималното 1:0 от Амкар (Перм).

Капитанът на националния отбор изигра пълни 90 минути. В 20-ата мин. той изпълни красив, акробатичен удар, но вратарят на Амкар спаси. За гостите пък мача започна 37-годишният Захари Сираков. Георги Пеев и Петър Занев останаха резерви. След почивката Сираков бе заменен, а Пеев пък пуснат в игра.

Единственият гол дойде в последната минута. Започната от Попов атака премина през Каборе, който пък изведе на чиста позиция Кабур и румънецът не сгреши.