Преди 11 години: Хатем Бен Арфа копира Лионел Меси с извънземен гол (ВИДЕО)

2148 0

Бившият френски национал с тунизийски корени - Хатем Бен Арфа, бе сред най-коментираните таланти в световния футбол при началото на миналото десетилетия, но "звездата" му не можа да свети" дълго поради лоша дисциплина.

35-годишният офанзивен футболист обаче оформи солидна визитка с представянето си в Англия, Франция и Испания, а междувременно спечели 5 пъти френското първенство с отбори като Олимпик Лион и Марсилия, участва на Евро 2012, а по-няколко пъти спечели и останалите трофеи в родината му.

Несравним обаче остава голът му от седми януари 2012 г., когато той шокира Острова при домакинския обрат на Нюкасъл над Блекбърн във ФА Къп. Тогава французинът изравни резултата в 70-тата минута, а в самия край Гутиерес оформи крайното 2:1.

Голът на Бен Арфа обаче меко казано остава незабравим, след като стартира от центъра на терена и премина през по-голяма част от тима на противника. Той се справи с четирима, а при някои от ситуациите бе обграден от поне трима противници.

Любопитно впечатление прави, че във въпросния двубой за "свраките" участие взима и бившият футболист на Левски - Габриел Обертан, който бива заменен в 56-тата минута.

Следете най-интересното от света на футбола със SportLive.bg!