Италия спря България U20, „лъвчетата“ на Мартин Стоев ще се борят за бронза на Евроволей 2022

Снимка: CEV.EU

2394 0

Националният отбор на България по волейбол за младежи под 20 години загуби от Италия в полуфинал от Европейското първенство. Възпитаниците на Мартин Стоев паднаха с 1:3 (25:23, 17:25, 18:25, 20:25) от домакина на шампионата по волейбол на Стария континент.

Нашите момчета ще играят за бронза срещу загубилия другия полуфинал между Белгия и Полша. Мачът ще е утре.

Младите „лъвове“ доминираха в първия гейм и водеха с 21:15. В крайна сметка го спечелиха с 25:23. След това обаче италианците обърнаха развоя на мача. Те взеха втората част с 25:17, а третата с 25:18. В четвъртия гейм домакините продължиха да бъдат по-добрия отбор и го спечелиха с 25:20, с което и мача.

Най-резултатни за селекцията на Мартин Стоев бяха Георги Татаров и Александър Николов. Двамата реализираха съответно 17 и 16 точки.