Григор Димитров и Андрей Рубльов стартираха успешно на двойки в Синсинати

1704 0

Първата ракета на България - Григор Димитров (№18 в света) и руснакът Андрей Рубльов (№8) победиха с 2:0 сета - в отделните части 7:6 (5), 7:5, двойката Дан Еванс/Джон Пиърс в мач от 1/16-финалите на турнира по тенис в Синсинати, САЩ!

*Българинът отпадна от надпреварата на сингъл след загуба с 0:2 от Денис Шаповалов!

СЕТ 1

Димитров и Рубльов реализираха пробив още във втория гейм и след това дръпнаха с 3:0. При 5:3 в тяхна полза, Еванс и Пиърс успяха да осъществят брейк и впоследствие сетът отиде в тайбрек, който бе спечелен драматично със 7:5 точки.

СЕТ 2

Втората част започна по идентичен на първата начин - Гришо и Андрей пробиха Еванс и Пиърс в третия гейм и после поведоха с 3:1. При 5:4 пробивът бе върнат и точно когато изглеждаше, че зрителите ще гледат нов тайбрек, българо-руската двойка реализира нов брейк, за да спечели втория сет, а с това и мача, със 7:5.

*Двубоят Димитров/Рубльов - Еванс/Пиърс продължи 1 час и 27 минути. На 1/8-финал В Синсинати Гришо и Рубльов ще се изправят срещу Марсел Гранойерс (Испания) и Орасио Себайос (Аржентина).