Нико Хюлкенберг подписа с Рено

2323 0

Германският пилот от Формула 1 Нико Хюлкенберг подписа договор за следващите два сезона с отбора на Рено, съобщава специализираното издание "F1i". В контракта на 29-годишния Хюлкенберг има опция за продължаване с още един сезон.

Германецът през настоящата кампания се състезава за "Форс Индия", като с 54 точки заема деветото място във временното класиране при пилотите. Най-доброто му класиране през годината е четвъртото място в старта за Гран при на Белгия.

Рено иска да привлече и Валтери Ботас в екипа, но финландецът трябва първо да се разбере с настоящия си отбор Уилямс, който има опция за продължаването да договора му за още един сезон през 2017 година.