Гран При на Япония по ТВ: Къде да гледаме кръг №4 във Формула 1?

2792 0

Сезон 2024 във Формула 1 продължава със състезанието за Голямата награда на Япония. Емблематичната писта "Сузука" пък ще посрещне надпреварата за 32-и път в историята на спорта.

Победителят в последните 2 състезания в Япония - Макс Верстапен, си осигури правото да стартира първи на "Сузука" тази година, след като спечели квалификацията с най-добро време от 1 минута 28.197. Зад него пък ще стартират съотборникът му в Ред Бул Серхио Перес и Ландо Норис от Макларън.

Още: Макс Верстапен стартира от първа позиция в Япония

Миналогодишното състезание на "Сузука" бе доста интересно и изпълнено с какво ли не. Тогава Макс Верстапен спечели, а зад него се класираха двата Макларъна - Ландо Норис и Оскар Пиастри. Сега нидерландецът ще бъде мотивиран да заеме най-високото място на подиума, след като отпадна преждевременно от миналия кръг в Австралия, когато Карлос Сайнц доминира и го спечели.

Къде да гледаме Гран При на Япония по ТВ?

Надпреварата на 7 април (неделя) ще стартира рано в България - 08:00 сутринта. Състезанието на "Сузука" ще бъде предавано пряко в ефира на "Diema Sport 3".

Люис Хамилтън най-накрая доволен от болида на Мерцедес след тренировките в Япония