Сакраменто Кингс разнебити Голдън Стейт Уориърс и е на победа от 1/8-финалите в НБА (ВИДЕО)

1232 0

Въпреки че не бе в ролята на фаворит, отборът на Сакраменто Кингс не само победи, но и разгроми този на Голдън Стейт Уориърс в първия кръг от плей-ин турнира след края на редовния сезон в НБА.

Сакраменто разнебити Голдън Стейт

В своята зала "Golden 1 Center" "кралете" се наложиха със 118:94, губейки само втората четвърт - 31:22, 23:28, 37:26, 27:18!

По този начин тимът на Майк Браун си осигури сблъсък срещу Ню Орлиънс Пеликанс, победителят от който ще се класира директно за 1/8-финалните плейофи в Лигата на Извънземните!

ОЩЕ: Александър Везенков и Сакраменто Кингс на 1/8-финал в НБА - мисията изглежда НЕвъзможна!

Българинът Александър Везенков получи само 2:13 игрови минути, в които се отчете с една неуспешна стрелба от тройката и с една борба в защита.

Иначе, над всички на паркета бе съотборникът му Кийгън Мъри, който завърши с 32 точки. Ди'Арън Фокс добави 24, а Домантас Сабонис записа дежурния си дабъл-дабъл (16 т. и 12 борби).

Домантас Сабонис

За Уориърс най-резултатен пък бе Стеф Къри, който изигра слаб мач за своите стандарти - 22 точки.

Както вече споменахме, сега за Кингс предстои гостуване на Ню Орлиънс Пеликанс (в ранните часове на 20-и април), които загубиха от Лос Анджелис Лейкърс със 106:110, докато сезон 2023/24 в НБА за Голдън Стейт официално приключи!

Репортаж от Сакраменто Кингс 118:94 Голдън Стейт Уориърс