НБА: Изгониха Стеф Къри, но Клей Томпсън блесна в решителен момент за Голдън Стейт Уориърс (ВИДЕО)

938 0

Отборът на Голдън Стейт Уориърс се наложи над Мемфис Гризлис със 122:120 у дома в пореден мач от редовния сезон на НБА!

В герой за "Воините" се превърна Клей Томпсън, който отбеляза тройка 14 секунди преди сирената за край на срещата, с която оформи крайния резултат.

Сблъсъкът бе много оспорван и драматичен, а Стеф Къри бе изгонен малко повече от минута преди края, след като хвърли предпазната си гума за уста по посока трибуните. По правилник, това автоматично води до изгонване на въпросния играч.

Иначе Къри бе над всички на паркета с 34 точки. За гостите Джа Морант записа дабъл-дабъл от 29 точки и 12 асистенции. Мемфис е втори на Запад с баланс 31-17 след четвъртата си поредна загуба, докато действащите шампиони са осми с равни показатели - 24-24.