Левски приключи със загуба участието си в Адриатическата лига

873 0

Баскетболния ни шампион Левски загуби последния си мач в Адриатическата лига. Снощи "сините" отстъпиха като гост на Цибона в Загреб със 69:85.

Хърватският тим натрупа преднина още в началото на мача. През първата четвърт възпитаниците на Константин Папазов вкараха само 7 точки, срещу 19 за своя съперник. Цибона увеличи преднината си и резултатът на почивката вече беше 43:26.

Третата четвърт също не беше по-различна и след нея домакините добавиха още 5 точки към аванса си. В последните десет минути на мача Левски напали пасива си, но изходът от двубоя отдавна беше решен.

Най-резултатен за Цибона с 21 точки е Анте Жижич. За Левски капитанът Павел Иванов вкара 19.

"Сините" завършват сезона в Адриатическата лига на последното място с 2 победи и 24 загуби.