Черно море взе „морското дерби“

1084 0

Черно море Порт Варна записа нова победа в Националната баскетболна лига. По-рано днес „моряците“ се наложиха като домакин над Черноморец със 85:67.

Мачът обаче не започна добре за носителя на Купата на България, след като гостите спечелиха първата част с 27:20. През втория период разликата беше и двуцифрена, а на почивката Черно море изоставаше с 6 точки.

След подновяването на играта варненци показаха съвсем различно лице, направиха пълен обрат и преди последните десет минути вече водеха с 13 точки. До края на мача те увеличиха аванса си се поздравиха с трета поредна победа в НБЛ.

Станимир Маринов отбеляза 22 точки за победителите, като записа още 6 борби и 5 асистенции. С дабъл-дабъл за Черноморец с 20 точки и 14 борби е Деян Белич.

Следващият мач на бургазлии е гостуване на Ямбол, докато Черно море почива.