ЦСКА пречупи Черно море с два гола на резервата Йоахим

2068 0

ЦСКА спечели важни три точки в борбата за шампионската титла в "А" група. "Червените" победиха с 3:1 гостите от Черно море.

Още в 5-ата минута ЦСКА поведе в резултата. След центриране от фаул на Жуан Фелипе топката попадна в Марин Оршулич, който безпроблемно вкара за 1:0. Малко по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение на Кирил Котев срещу Луис Соарес. Съдията Никола Попов обаче не отсъди 11-метров наказателен удар. В 14-ата минута Черно море изравни, след като Стенио отправи добър удар от наказателното поле и направи резултата 1:1. Вратарят на "червените" Якуб Дивиш бе изритан от Георги Божилов и получи контузия. Той бе принудително заменен от Стоян Колев. В 37-ата минута нападателят на домакините Серджиу Буш отправи силен удар от далечното разстояние, но топката излезе в аут.

Веднага след почивката ЦСКА натисна съперника си, но не успя да създаде опасно положение за отбелязване на гол. "Моряците" пък се опитваха да играят на контраатаки, но също не можеха да застрашат вратата на домакините.

В 61-ата минута Тони Силва отправи хубав удар от далечно разстояние, но топката мина метър над напречната греда.

Малко по-късно резервата Йоахим отправи удар от около 30 метра, топката тупна в земята, подлъга вратаря Илко Пиргов и "червените" отново поведоха в резултата - 2:1. В 68-ата минута "армейците" вкараха нов гол. Тони Силва уцели гредата, а при добавката Йоахим отбеляза второто си попадение в мача.